Úvodní stránka » Mateřská škola » Ekoškolka » Živá a mrtvá voda v Hostětíně

Živá a mrtvá voda v Hostětíně

Jaký je rozdíl mezi živou a mrtvou vodou? Kde všude můžeme vodu v přírodě nalézt a co v ní žije? To zjišťovaly děti MŠ V úterý 24. dubna v ekologickém Centrum Veronica v Hostětíně, kde se zúčastnily praktického programu s prvky badatelsky orientovaného učení pod názvem Živá a mrtvá voda. Po úvodní teoretické části se přezuly do gumáků a s podběráčky se vydaly zjišťovat do potůčku protékajícího zahradou, jaká tajemství jsou v ní skryta. Odlovily pár zajímavých živočichů, zjišťovaly, zda je voda čistá či špinavá a jak se čistí voda v kořenové čistírně. V Hostětíně si děti vhodně doplnily znalosti tématu VODA, kterým letos plní další kroky mezinárodního ekologického programu EKOŠKOLA.