Úvodní stránka » Mateřská škola » Aktuality MŠ » Výukový program Mraveneček

Výukový program Mraveneček

V úterý dopoledne jsme v naší mateřské škole měli výukový program o mravencích. Toto téma se nám propojilo s naším týdenním tématem Hmyz a drobní živočichové.
Dozvěděli jsme se, kdo všechno bydlí v mraveništi a jak mají mravenci rozděleny úlohy. Mraveniště obývá královna, samečci a dělnice. Mravenci si budují své chodby, které bychom mohli přirovnat k silnicím.
Jsou velmi pracovití a užiteční, protože likvidují mršiny a provzdušňují půdu. Poznávají se mezi sebou podle pachu. Jejich nepřítel je pták žluna, která je loví svým lepkavým jazykem.
Některé děti si vyzkoušely, jak poznat svého kamaráda po hmatu se zavázanýma očima.
Ve skupinách jsme si poskládali puzzle s Ferdou Mravencem a poslechli jsme si krátkou pohádku. A na závěr jsme si prohlédli ty opravdové mravence.
Bylo to zábavné a poučné dopoledne.