Úvodní stránka » Mateřská škola » Ekoškolka » Výlet MŠ Korytná na Horňáckou farmu v Hrubé Vrbce

Výlet MŠ Korytná na Horňáckou farmu v Hrubé Vrbce

Seznámily se s druhy potravin, které se zde produkují. Chlapci měli největší radost  z prohlídky zemědělských strojů a děvčata z jízdy na koni. Po náročné prohlídce jsme se přesunuli k ohništi, kde jsme si opekli špekáčky spolu s rodiči. Náš ekologický, dlouhodobý projekt "Cesta ke chlebu" jsme obohatili poznáním o různé druhy obilovin a jejich zpracování, přes mechanizaci, až ke konzumaci. V rámci projektu EKOŠKOLA a tématu letošního školního roku, které bylo JÍDLO, jsme navštívili větrný mlýn v Kuželově. Při prohlídce s výkladem prostor mlýnu i stavení si děti vyslechly zajímavé informace, seznámily se s obyčeji a zvyklostmi našich předků. Počasí nám přálo, nálada byla dobrá i pan řidič autobusu /od záchranné služby/ byl velmi ochotný a vstřícný k potřebám dětí.