Úvodní stránka » Mateřská škola » Ekoškolka » Voda, voděnka….

Voda, voděnka….

Od pramínku k velké louži je název dlouhodobého projektu, kterým se zabývaly děti i ostatní členové ekotýmu MŠ od začátku tohoto školního roku. Vyvrcholením tohoto projektu se stala oslava Dne vody, při kterém děti prezentovaly své znalosti z oblasti ochrany vody.

Celý slavností den byl zahájen karnevalem masek z vodního prostředí – hastrmani, vodníci, piráti, vodní víly…. Zábavu obstaral hastrman v téměř nadživotní velikosti (člen ekotýmu), který svými bravurními kreacemi na kytaru roztančil a rozezpíval všechny přítomné. Odpoledne probíhalo v duchu soutěží a kvízů nejen pro děti, ale i jejich rodiče. Po vyhodnocení všech zúčastněných následovala ochutnávka léčivých a minerálních pramenů, které vyvěrají v CHKO Bílé Karpaty – vlčnovský Cicůrek, brezovská Kyselka, luhačovská Vincentka, sucholožská Slatina, přírodní pramen Rasová, pramenitá voda z Trenčína a místní korytňanská Smraďačka, která předčila všechny svým silným a nezaměnitelným odérem. Na závěr si všichni pochutnali na občerstvení, které na tuto hezkou akci připravily členky ekotýmu. Co ještě dodat? Příjemné naučné a zábavné odpoledne, které měly děti možnost strávit v mateřské škole se svými rodiči, blízkými a kamarády.