Úvodní stránka » Základní škola » Aktuality ZŠ » Vlastivědná exkurze do Prahy

Vlastivědná exkurze do Prahy

Tři hodinky cesty utekly jako voda a poté, co jsme vystoupili z vlaku, jsme se vydali na Vyšehrad. Na tamním hřbitově jsme hledali hroby známých osobností naší historie. Pak jsme se metrem přesunuli na Václavské náměstí. Dále naše cesta pokračovala na Staroměstské náměstí s orlojem, který je momentálně v rekonstrukci. Další zastávkou byla Prašná brána, prošli jsme Karlův most, podívali jsme se na Kampu, kde se natáčel film Chobotnice z druhého patra. Na Malostranském náměstí jsme nastoupili do tramvaje, které nás odvezla pod Petřín. K rozhledně jsme vyjeli lanovkou a zajímavá byla také návštěva Zrcadlového bludiště. Odtud jsme krásnou vyhlídkovou cestičkou vyrazili k Pražskému hradu. To už se naše vlastivědná výprava chýlila pomalu ke konci. Z Pražského hradu jsme přešli ke stanici metra Malostranská, odkud jsme se vrátili zpět na „Václavák“. Po krátkém rozchodu jsme z posledních sil došli na hlavní nádraží. Vlak LEO expres vyrazil směrem na Moravu, do Starého Města. Nikdo se nám neztratil, nikdo nic neztratil, počasí nám přálo, viděli jsme spoustu zajímavých památek v hlavním městě. Domů jsme přijeli unavení, ale plní zážitků z pěkného a naučného výletu.