Úvodní stránka » Základní škola » Aktuality ZŠ » Spolu hravě o dopravě

Spolu hravě o dopravě

V pondělí 29. dubna přijel do naší školy Ziggy Horváth se zábavně – naučným programem pro školáky – „Spolu hravě o dopravě“. Tato akce je ve spolupráci se společností BESIP. Celá beseda byla zaměřena na děti, coby účastníky silničního provozu. Školáci se dozvěděli, jak se mají na silnici chovat jako chodci, ale i jak „řidiči“ svých kol. Dokonce měli možnost vyzkoušet si brýle, které napodobovaly vidění při požití alkoholu nebo marihuany. Byl to zajímavý zážitek jak pro chodce samotné, tak také pro nás, jako pozorovatele nestabilní a zvláštní chůze s brýlemi. Celý výukový program byl doplněn písničkami s dopravní tematikou. Toto zajímavé a poutavé povídání jsme si všichni užili. No a děti v závěru potěšilo, že si z besedy kromě spousty nových informací odnesly dárečky s dopravním zaměřením.