Úvodní stránka » Základní škola » Aktuality ZŠ » Slavnost slabikáře

Slavnost slabikáře

Jako by to bylo včera, kdy naši prvňáčkové poprvé usedli do školních lavic. Téměř tři měsíce se prokousávali prvními písmenky, která začali skládat do slabik a nakonec do prvních slov. Dnes se rozloučili s Živou abecedou a těšili se na nový Slabikář.

Proto jsme si na odpoledne 11. 12. 2019 pozvali rodiče, abychom jim předvedli, co jsme se naučili a dokázali jim, že si Slabikář zasloužíme.  Přiřazovali jsme slabiky k obrázkům, doplňovali jsme písmenka do slov, četli jsme jednoduchá slova, předvedli jsme i jak umíme počítat do desíti.  Za všechny splněné úkoly jsme dostali krásné slabikáře, z kterých se budeme učit další nová písmenka a skládat nová slova a věty, ale dostali jsme i jeden společný slabikář, který byl přímo k nakousnutí.

Slavnost se moc vydařila, což ocenili nadšení prvňáčkové i jejich rodiče a prarodiče, kteří si tuto slavnostní chvilku užili společně se svými dětmi.