Úvodní stránka » Mateřská škola » Ekoškolka » ŠKOLKOVÝ FAŠANKOVÝ FESTIVAL 2

ŠKOLKOVÝ FAŠANKOVÝ FESTIVAL 2

Druhou polovinu týdne jsem zahájili besedou, jejíž hlavním cílem bylo ukázat a přiblížit atmosféru fašanků dříve a nyní (ukázka krojů, četba z knihy, vyprávění příběhů, zpěv písní). To vše děti velmi zaujalo. Poté následovala ochutnávka „magašů“, které nám na opravdových kamnech venku připravili rodiče našich dětí. Třešničkou na dortu byl zpěv fašankových písní doprovázené hrou na harmoniku.

Následující den jsme byli v „kině“. Děti zhlédly dobové filmy (dřívější svatby, fašankový tanec Pod šable a videa z celého regionu). Své prožitky z celého týdne děti ztvárnily svojí kresbou ve fašankovém zpravodaji, který si v pátek hrdě odnášely domů.