Úvodní stránka » Základní škola » Aktuality ZŠ » Šípkové odpoledne

Šípkové odpoledne

Letos hrajeme v družině celoroční hru "Korytná ve stroji času". A ten nás ve čtvrtek "vysadil" do doby, kdy korytňanské děti nemlsaly čokoládky, ale povidla, co stála v hrnci za dveřmi chalupy a kdy si o krabičkových pitíčkách mohly nechat zdát.

Povyprávěli jsme si, jaké jsou hlavní rozdíly v jídelníčku korytňanských lidí tehdy a dnes a co z něj naopak nevymizelo. Už minulý rok si samy děti vyráběly křížaly z ovoce školní zahrady. A letos jsme si nasbírali nad školou šípky a uvařili z nich čaj plný vitamínů. Kdo chtěl, dosladil si jej výborným šípkovým sirupem paní ředitelky. A aby krása samotných plodů šípku nezůstala opomenutá, vyrobili si děti nádherné šípkové svícínky. Určitě některé z vás rodičů doma potěšily.