Úvodní stránka » Mateřská škola » Ekoškolka » Podzimní slavnost v MŠ.

Podzimní slavnost v MŠ.

Nádherné babí léto spěje ke svému vrcholu a děti z MŠ se rozhodly v týdnu od 9. do 13. října všemi svými smysly prozkoumávat dary přírody, kterými jsme v tomto ročním období každoročně překvapováni. Připraveny pro ně byly různé soutěže, tanečky, písničky, malá diskotéka, děti vyráběly dekorační předměty, hodnotily práci druhých, ochutnávaly dobrůtky maminek a nejen to. V naší ekoškolce se letos zaměřujeme na téma Odpady a Jídlo. V tomto projektu se obě témata krásně prolínají.
Za vydatné pomoci rodičů se před MŠ shromáždilo neskutečné množství nádherných podzimních dekorací z přírodnin, které vyhodnocovali nejen děti se zaměstnanci MŠ, ale i děti se zaměstnanci ZŠ. Své kamínky do hodnocení přišel přidat i pan starosta Josef Klon. Předškoláci, po pečlivém přepočítání hodnotících kamínků. vybrali dokonce hned 5 vítězných prací a udělena byla i zvláštní cena poroty. Děti si pak hrdě domů odnášely hezké ceny. Nechyběl ani raut od šikovných rodičů – podzimní dýňové pochoutky, ovocné špízy, voňavé mufinky, které všichni zapíjeli voňavým čajem z naší bylinkové zahrádky. I to je cílem našich ekoškolkových pravidel – vnímat krásu přírody všemi smysly.
Všem, kteří se na této krásné akci podíleli, patří velké poděkování!