Úvodní stránka » Základní škola » Aktuality ZŠ » Pátek 13. na dopravním hřišti

Pátek 13. na dopravním hřišti

Letos jsme si pro návštěvu dopravního hřiště vybrali magické datum – pátek třináctého. Strašně jsme se báli, co se nám přihodí. Už na zastávce to začalo – někdo neměl peníze, další přezůvky a jiný zase psací potřeby a helmu.

Po příchodu nás na hřišti nikdo nečekal. Pan učitel měl ten den mírné zpoždění. A protože nad námi visely černé mraky, šli jsme bez opakování rovnou na trať.

Na Miru vyšlo růžové kolo. Na kruháči jsme jezdili do protisměru a Vojta to nedobrzdil. Mira nenašel na svém kole brzdy a srazil plot. Tom vyjel z trati a naboural most. Eliška nedobrzdila a hodila smyk. Završil to Tom, kterému se roztrhly kalhoty, když překračoval most. To už se pan učitel chytal za hlavu a vzal nás raději do třídy.

Tam jsme si zopakovali pravidla jízdy na kole a napsali si závěrečný test. Ten naštěstí všichni zvládli a mohli si tak domů odvézt nový řidičák na kolo.

Při cestě zpátky jsme se zastavili na náměstí a odměnili se zmrzlinou, párkem, milkshakem, ledovou tříští. Pro štěstí si někteří z nás hodili korunu do kašny a Mirovi tam žuchla zmrzlina. Filip s Lukášem a Tomem a Šimonem zas všechno lovili zpátky. Kromě zmrzliny.

Přes veškeré varování paní učitelky, aby si všichni nechali peníze na cestu, se jednomu z nás podařilo utratit úplně všechno. Ještě že máme mezi sebou hodnou Elišku V., která mu sama od sebe půjčila.

Naštěstí jsme dorazili do Korytné v pořádku. A výborná knedlíčková polévka s rajskou omáčkou nám skvěle zakončily výjimečný školní den.

Podpis: Tom, Filip, Tobík, Vojta, Jula, Lukáš, Šima, Mira, Áďa, Lucka, Nelča, Veru, Eli V., Eli Č., Janička, p. uč. Jónová