Úvodní stránka » Základní škola » Aktuality ZŠ » Pasování prvňáčků na čtenáře – beseda v knihovně

Pasování prvňáčků na čtenáře – beseda v knihovně

Dny plynuly jako voda, měsíc se sešel s měsícem a školní rok je u konce. Prázdniny už ťukají na naše školní dveře. Každý rok o tomto čase pasujeme naše nejmladší žáčky, naše prvňáčky do řádu čtenářského. Nebylo tomu jinak ani tento rok. Ve středu 29. května zavítali žáci základní školy do místní knihovny, aby byli svědky tohoto slavnostního okamžiku. Vždyť prvňáčci ušli tak náročnou a dlouhou cestu říší zvanou Písmenkov“! Na této cestě plnili řadu úkolů, se kterými jim pomáhala tetka Abeceda, posbírali tři zlaté klíče, které jim odemknou vrata do světa pohádek, příběhů a povídek. No a ve středu se dočkali slavnostního pasování. Do tohoto řádu je pasoval sám hospodář místního mysliveckého sdružení pan Petr Mahdal a paní knihovnice Jarmila Mikesková jim darovala knížku.

Po slavnostním pasování proběhla s panem Mahdalem beseda o myslivosti. Děti se seznámily s pojmy z oblasti myslivosti, prostřednictvím prezentace poznaly zvěř honitby v okolí Korytné. Velmi aktivně se zapojovaly do diskuse a chrlily na pana myslivce řadu otázek. Na závěr proběhla velmi bouřlivá debata o toulavém medvědovi v našem okolí.

Tímto také chceme panu Mahdalovi poděkovat za velmi hezkou, poutavou a poučnou besedu.