Úvodní stránka » Základní škola » Aktuality ZŠ » Osvědčení o podílu na zlepšení životního prostředí

Osvědčení o podílu na zlepšení životního prostředí

Osvědčení o podílu na zlepšení životního prostředí ke stažení zde.

Jak jsme se v roce 2020 podíleli na ochraně životního prostředí?

Díky svým žákům se ZŠ a MŠ Korytná může v roce 2020 pochlubit sběrem starého elektra určeného ke zpětnému odběru a recyklaci o hmotnosti 0,08 t. Byla tím uspořena spotřeba elektřiny a produkce skleníkových plynů, celosvětově omezena těžba ropy a železné rudy, a recyklací se pokryla i část dodávek mědi nebo hliníku pro průmyslovou výrobu.

Konkrétní přínos žáků vyčísluje Osvědčení o podílu na zlepšení životního prostředí, které na základě dosažených výsledků vystavil kolektivní systém pro sběr a recyklaci vysloužilých spotřebičů Elektrowin.

Vyplývá z něj, že díky žákům došlo za rok 2020 k úspoře produkce CO2 o 0,95 tun. Víte kolik smrků pohltí stejné množství CO2? 1 ks

Nebylo nutné vytěžit 46,90 litrů ropy.  Představte si, že z tohoto množství se pokryje spotřeba pohonných hmot auta např. na cestu z Prahy do Brna po dálnici D1 a to 2 krát.

Došlo také k úspoře 482,81 kWh energie. Asi stejné množství, jako kdybychom spustili cyklus myčky nádobí 483 krát.

Podařilo se recyklovat 46,02 kg železa. Toto množství recyklovaného železa by bylo možné použít pro výrobu 2 ks nových praček, bez nutnosti těžby železné rudy.

Recyklací vysbíraných spotřebičů se podařilo získat 1,62 kg mědi, což by postačilo pro ražbu 289 1€ mincí, nebo 2,01 kg hliníku, který by stačil na výrobu 134 plechovek o objemu 0,33 l.