Úvodní stránka » Mateřská škola » Aktuality MŠ » Návštěva Skanzenu

Návštěva Skanzenu

Naše školka se dnes vypravila do nedalekého Uherského Hradiště do skanzenu Rochus.
Zúčastnili jsme se výukového programu na téma Velikonoce. Nahlédli jsme do domků postavených dle dřívější tradiční kultury. Tady jsme viděli, jak žili lidé dříve. Seznámili jsme se s lidovými tradicemi a řemesly. Také jsme se dozvěděli, co všechno předchází Velikonocům a jaké zvyky se dodržují. Viděli jsme, jak se plete korbáč, zasadili jsme zrnko obilí, ze kterého vyroste nový klas.
Viděli jsme zdobení kraslic, technika zdobení - voskem a slámou, kterou nám předvedly malérečky. Nakonec jsme si mohli vyzkoušet, jak se z těsta tvarují a upečou velikonoční jidášky, které jsme i ochutnali.

Dětem se výlet líbil a užili jsme si ho.