Úvodní stránka » Mateřská škola » Aktuality MŠ » MŠ NAVŠTÍVILA MUZEUM J. A. KOMENSKÉHO

MŠ NAVŠTÍVILA MUZEUM J. A. KOMENSKÉHO

Abychom děti ještě více seznámili s touto významnou osobností a oslavili 430. výročí od jeho narození, vydali jsme se autobusem do Uherského Brodu. V muzeu se děti dozvěděly, jak taková škola a výuka tenkrát vypadala, co se děti učily, kdo je učil a také o přísném dodržování morálky. Paní průvodkyně vysvětlovala vše dětem srozumitelně a vše si mohly prohlédnout na obrázcích nebo maketách. Děti si také prohlédly 70 m velké leporelo nazvané Dějiny udatného českého národa. Nechyběla ani sladká tečka v podobě zmrzlinky a prohlídka vlakového a autobusového nádraží.

Citace J. A. Komenský: „Cílem vzdělání a moudrosti je, aby člověk viděl před sebou jasnou cestu života, po ní opatrně vykračoval, pamatoval na minulost, znal přítomnost a předvídal budoucnost.“