Úvodní stránka » Základní škola » Aktuality ZŠ » MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA VE ŠKOLE

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA VE ŠKOLE

V každém státě představuje svátek svatého Mikuláše jiné tradice a zvyky. V České republice je Mikuláš zobrazen jako muž s bílými dlouhými vousy, oblečený je do biskupského oděvu a s sebou si při nadílce vždy bere anděla a čerta. Andělé spolu s Mikulášem rozdávají dětem dárky, čert má za úkol strašit a symbolicky trestat zlobivé děti. Mikuláš se slaví v noci z 5. na 6. prosince. To by ale u nás ve škole nikoho nezastihl, proto se Mikuláš se svou družinou vypravil do školy už dopoledne. Čerti opravdu nahnali školákům strach, hlavně těm menším a Mikuláš rozdělil dětem nadílku, všem, i těm trochu zlobivým. Všechny děti slíbily, že budou poslouchat, tak uvidíme, jak se jim bude dařit svůj slib dodržet.