Úvodní stránka » Šk. družina » Aktuality ŠD » Jarní cibuloviny

Náš školní záhon nám dělá radost. Většina rostlinek vysazených na jaře se dobře ujala. Děti v družině poctivě hnojily a zalévaly, takže některé trvalky i poprvé rozkvetly. Po prázdninách jej naše paní školnice Květa vysvobodila od plevele, aby naše prvňáčky přivítal v celé své podzimní kráse. Rozkvetly nám rozchodníky, šalvěje, astřičky a kohoutky. Zastihli jsme i pár květů letní lilie. Celkově všechny trvalky pěkně zesílily, stejně jako okrasné traviny, které vykvetou v příští sezoně. A poslední úkol té letošní sezóny, který naši ekoškolu čekal, bylo osázení záhonu jarními cibulovinami. Děti v družině připravily půdu pokypřením a vypletím. Pak už každý vyhloubil svou jamku hlubokou tak, jak si přečetl na obalu svých cibulek. A mohlo se sázet!
Už teď se můžete těšit na jarní květy hyacintů, narcisků, okrasných česneků a tulipánů v mnoha odstínech žluté a růžové.