Úvodní stránka » Základní škola » Aktuality ZŠ » Informace ke covid-19 s účinností od 25. 10. 2021

Informace k nařízení vlády v souvislosti s onemocněním covid-19, s účinností od 25. 10. 2021.

Nově se zkracuje doba pro ukončení izolace ze 14 dnů na 7 dní, a to za předpokladu negativního výsledku RT-PCR testu provedeného v rozmezí 5. až 7. dne od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou a absence klinických příznaků onemocnění covid-19.

• nadále platí, že děti v mateřské škole žáci při vzdělávání, kteří sedí v lavici nebo jsou jinak usazeni, nemusí nosit ochranný prostředek. Ve společných prostorech je povinnost nosit ochranný prostředek stanovený v daném opatření.

• nově je stanovena povinnost nosit ochranný prostředek i při poskytování vzdělávání pro neočkované pedagogické pracovníky. Neočkovaní pedagogičtí pracovníci jsou tedy povinni nosit ochranný prostředek i při samotném poskytování vzdělávání (výuce).

• nadále platí výjimka, že ve výjimečných případech, kdy je nezbytné, aby dítě nebo žák při výuce viděl na ústa učitele, je možné, aby učitel použil jako ochranný prostředek dýchacích cest ochranný štít, a to za podmínky, že dodržuje vzdálenost alespoň 1,5 metru od dětí nebo žáků. Taktéž je stále stanovena výjimka pro pedagogické pracovníky v případě vzdělávací aktivity, jejíž charakter neumožňuje nošení ochranného prostředku (zejména tělocvik, zpěv, hra na dechové nástroje), pokud tito udržují od ostatních vzdálenost alespoň 1,5 metru, o tyto výjimky se uplatní i u neočkovaných pedagogů.

• z povinnosti dokládat OTN (očkování, testování, prodělání nemoci) jsou nově vyjmuty plošně děti ve věku do 12 let. Týká se to všech aktivit a služeb, které upravuje mimořádné opatření.

• Školní jídelna má povinnost kontrolovat OTN cizích strávníků při vstupu do provozovny

• doba platnosti negativních testů byla nově zkrácena ze 7 dnů na 72h u RT-PCR testů a ze 72h na 24h u Ag testů.

Screeningové testování se od 1. 11. 2021 naší organizace prozatím netýká.