Úvodní stránka » Základní škola » Aktuality ZŠ » HODINA SLOHU VE ČTVRTÉ A PÁTÉ TŘÍDĚ

HODINA SLOHU VE ČTVRTÉ A PÁTÉ TŘÍDĚ

Dnes si čtvrťáci spolu s páťáky zahráli na novináře. Na začátku hodiny slohu dostali krátký text z novin, který byl rozstříhaný na jednotlivá slova. Úkolem dětí bylo ze slov daného článku vytvořit článek nový – alespoň trochu jinou zprávu. Nejprve si to všichni společně vyzkoušeli, pak se rozdělili do tří skupin a každá skupina dostala jeden novinový článek, který měli „přetvořit“ na jinou – neméně zajímavou zprávu. Někomu se práce podařila na výbornou, jiné děti slova trošku potrápila, ale zábavu při práci si užili všichni. Tak uvidíme, co nás bude čekat příště.