Úvodní stránka » Mateřská škola » Ekoškolka » Cesta za chlebem

Fotografie Cesta za chlebem

Na jaře se svými učitelkami zasely obilí, v době sucha ho chodily zalévat, povídaly si o klimatických podmínkách v naší zemi, sledovaly jeho růst, navštívily větrný mlýn v Kuželově, kde se dozvěděly, jak se kdysi obilí mlelo na mouku. A právě v těchto dnech byl tento projekt ukončen malou slavností, která připomínala dožínky, při které děti s učitelkami na chléb zamísily a společně ho také upekly. Chléb provoněl celou MŠ a děti se o něj podělily i s panem starostou a zaměstnankyněmi OÚ, MŠ i ZŠ. Krajíček chleba nabídly také svým rodičům, kteří si pro děti odpoledne přicházeli.

Tímto projektem jsme splnili také jeden z bodů programu EKOŠKOLA, který byl v tomto školním roce zaměřen na téma JÍDLO.