Úvodní stránka » Základní škola » Aktuality ZŠ » FAŠANKOVÁ OBCHŮZKA

FAŠANKOVÁ OBCHŮZKA

„Horenka, hora, zelená hora a z téj horénky kdosi mňa volá…“ přesně takto začala letos Fašanková obchůzka nejmenších „fašankárů“ – dětí z mateřské a základní školy v Korytné. S paní učitelkami nacvičily děti masopustní pásmo zpěvů a tanců a svou obchůzku zahájily před obecním úřadem. Tam jsme se potkali nejen s maškarami, ale také s nevěstou a ženichem. Za hudebního doprovodu jsme se pak vydali na fašankovou obchůzku Korytné. Někde za zpěv a tanec dostaly děti koblihu, jinde klobásku nebo trochu slaniny, uzené maso nebo škvarky. Také boží milosti, sněhové cukroví a vdolečky dětem velmi chutnaly. Zkrátka, byla to příprava na postní čas, jak se patří. Za peníze, které děti při obchůzce dostaly pořídíme na příští Fašank nové šable, aby nám to dobře tancovalo i příští rok.