Exkurze do Prahy

V úterý 30. dubna jsme jeli 4. a  5. ročník do Prahy. Musela jsem brzo vstávat ve 4 hodiny ráno. Potom pro mě přijela Hančina mamka a vzala ještě Lucku, Domču a Hanku. Přijeli jsme do Starého Města na nádraží a čekali jsme na vlak. Když přijel vlak, tak jsme nastoupili a 3 hodiny jsme jeli do Prahy. Tak a už jsme konečně byli v Praze. Jako první jsme šli na Vyšehrad a prohlédli jsme si hřbitov Slavín, kde byly pohřbeny známé osobnosti. Na Vyšehrad jsme jeli metrem. Z Vyšehradu jsme šli na metro a jeli jsme na Václavské náměstí. U sochy sv. Václava jsme se vyfotili a pak jsme šli do MC Donaldu na oběd. Byli jsme se podívat i k Orloji na Staroměstském náměstí. Taky na Karlově mostě a tam byly sochy známých lidí. Z Karlova mostu jsme šli na Petřín. Někdo šel pěšky, ale třeba já jsem jela lanovkou. Byli jsme v Zrcadlovém bludišti a ten kdo chtěl, mohl jít na Petřínskou rozhlednu. Na ní šel krásně vidět Pražský hrad, Karlův most a další památky. No a z Petřína jsme se šli na Pražský hrad. Tam jsme se vyfotili u strážníků. Po Pražském hradu jsme jeli metrem zase na Václavské náměstí, kde jsme měli rozchod a mohli jsme si něco koupit. A to už byl konec výletu a šli jsme na vlak. Byl to krásný výlet a vlakem jsme jeli na zpátek zase 3 hodiny a ze Starého města nás vezl Lucčin taťka a odvezl nás domů do Korytné a domů jsem přijela o půl deváté.

Viktorie Malůšová