Úvodní stránka » Mateřská škola » Aktuality MŠ » Ekoškolka v akci 2

Ekoškolka v akci

Zajímavé, ale zároveň naučné dopoledne pro děti z EKOŠKOLKY připravili členové EKOTÝMU – Jiří Martinec a Josef Klon (starosta obce Korytná).

V programu EKOŠKOLA se v letošním roce budeme zabývat tématem ODPADY, které je velmi aktuální pro lidi, kterým záleží na tom, v jakém prostředí žijí a jak chránit naši planetu před tunami odpadu.

Celá akce proběhla v pondělí 4. 11. 2019 dopoledne. Byla zahájena přednáškou pana Ing. Jiřího Nevídala na téma „MOJE ODPADKY.“ Zábavnou formou získávaly děti nové poznatky. Vysvětlil jim, jak předcházet vzniku odpadu a hlavně nevytvářet odpad z PETlahví!/NEPETOVAT/

Následovala vycházka na sběrný dvůr, kde si děti prohlédly třídění odpadu. Nejzajímavější částí celého dopoledne byl příjezd, ukázka práce a prohlídka popelářského auta. Za teplého počasí v areálu proběhla i minidiskotéka pod vedením „strýca Jirku“ s názvem „Já jsem taky popelář.“

Cílem této akce bylo hravou formou učit děti šetřit  a zkrášlovat prostředí naší vesnice, blízkého okolí a celé naší planety. Pokud se budeme všichni snažit v tomto duchu děti vychovávat, je to určitě správné.

Pánové, děkujeme za váš čas a nápad. Byla to super akce.

ZAMĚŘENÍ ŠKOLY

A proč název „Rozkvetlá škola“ , Školní vzdělávací program pro Základní vzdělávání (dále jen ŠVP pro ZV)? ...

KALENDÁŘ AKCÍ

Kalendář akcí

digitalizace

pulicita

Přístupnost webových stránek | GDPR | Povinně zveřejňované informace

.:.