Úvodní stránka » Mateřská škola » Aktuality MŠ » Děti navštívily zemědělskou farmu Šobáňovi ve Vlčnově

Děti navštívily zemědělskou farmu Šobáňovi ve Vlčnově

Ve středu 6. října se děti MŠ se svými učitelkami vydaly na výlet do Vlčnova, kde navštívily zemědělskou Rodinnou farmu Šobáňovi. Jelikož se tento školní rok korytňanská ekoškolka zabývá tématem PROSTŘEDÍ, jevila se nám tato volba jako naprosto správná. Příjemný pan řidič firmy Bobosped nás dopravil až k samotnému kravínu, kde nás svým bučením a zvědavými pohledy vítalo několik desítek krav. Mezi nimi také telátko, které se právě narodilo a marně se snažilo postavit na všechny 4 nohy. Potom jsme se vydali k teletníku. Děti se dozvěděly, jak a čím se krávy krmí, podívaly se, kde a jak se dojí a zpracovává mléko. Prošly se kravínem s býky a telecí školkou, kolem výběhu s prasátky se dostaly k ohradě s kozičkami, ovcemi a všemožné drůbeži. Obavy jim nahánělo hlasité syčení statných hus, které zde plnily funkci ostražitých hlídačů. Třešničkou na dortu pro všechny zájemce se stala projížďka na koni a v traktoru. Pod pergolou se děti občerstvily dobrůtkami, které jim do baťůžků připravily jejich maminky. Paní učitelky si nakoupily něco málo z produkce této firmy – jogurty, smetanu a výborné ochucené sýry a pak už začaly padat první dešťové kapky, které jsme už všichni sledovali za okny autobusu, který nás opět bezpečně dovezl do Korytné. Panu Šobáňovi patří veliké poděkování za jeho ochotu a trpělivost, kterou nám po celou dobu věnoval.
Tento projekt byl realizován díky finanční podpoře MŠMT.