Den Země

Dnes jsme u nás v ekoškole slavili Den Země! Všichni máme rádi vycházky do přírody, kde všechno kvete a voní. Tak jsme vymysleli, že si kousek takové voňavé přírody „přitáhneme“ blíž k naší škole. Smutný záhon před vstupem do školy se přímo nabízel, abychom jej rozveselili. Domluvili jsme se, že si každý z nás ze své zahrádky přinese kytičku, která se mu líbí a zasadí si ji. A ta, jak rozkvete, jej bude každé ráno vítat. A postará se určitě o to, aby byl celý den ve škole veselejší.

Od rána si děti nosili krabičky se sazeničkami trvalek a bylinek. Byly celé nedočkavé, aby si už mohly nasadit tu svou rostlinku. Nadšení trochu polevilo, když jim prvně paní učitelky daly do rukou motyčky, rýč a hrábě, aby půdu zbavily plevele a řádně hlínu prokypřily. Ale pak už to svištělo – dobromysl, denivky, meduňka s mátou, levandule, kosatce, zběhovec, pivoňky a astřičky s plaménkami. Volná místečka doplnily jarní cibuloviny a dvouleté karafiátky. A u chodníku nám jednou zavoní aromatická bylinka s poetickým názvem šanta kočičí. Taky se tak těšíte, až celý záhon rozkvete? Přijďte se na náš „vítací záhon“ v před prázdninami podívat!