Úvodní stránka » Základní škola » Aktuality ZŠ » Čtvrťáci na dopravním hřišti

Čtvrťáci na dopravním hřišti

Žáci 4. ročníku se vydali do Uherského Brodu na dopravní hřiště, aby si ověřili a procvičili pravidla silničního provozu pro cyklisty. Celá výuka je rozdělena do dvou částí. Po příjezdu na dopravní hřiště se děti pod odborným dohledem věnovaly teoretické přípravě v učebně, kde jim instruktor vysvětlil vše související s jízdou na kole na veřejné komunikaci. Naši školáci spoustu věcí samozřejmě věděli, ale také se dozvěděli několik novinek. Po nezbytné svačince se vydali přímo do „terénu“ – do cvičného provozu. Při jízdě na kole se jim občas nějaká ta poučka vykouřila z hlavy, ale dalo by se říci, že v podzimním přípravném testu obstáli velmi dobře. Při jarní návštěvě, která nás v Uherském Brodě čeká, by měli žáci své znalosti a dovednosti předvést na výbornou, aby průkaz cyklisty všichni dostali. Tak uvidíme.