Úvodní stránka » Základní škola » Aktuality ZŠ » Čas a lidský život

Čas a lidský život

Dnes do naší školy zavítala paní lektorka Mgr. Markéta Klímová s projektem  ,,Čas a lidský život“. Ti nejmladší se za pomocí básniček, písní, obrázků, zvyků a pranostik seznámili se čtvero ročním obdobím a jejich dvanácti měsíci.

Starší děti se z prezentace a poutavého vyprávění dozvěděly, jak se lidé naučili čas rozdělovat do úseků. Jak vznikl první kalendář, jak se lišily kalendáře různých civilizací a jaký byl vývoj kalendáře, který dnes používáme my. Seznámily se s tím, jaký je rozdíl mezi kalendářem církevním a občanským, kde se v kalendáři vzala křestní jména, k čemu slouží pranostiky a jakou mají souvislost se jmény světců.

Tento zajímavý projekt splnil naše očekávání, děti si odnesly spoustu nových zajímavostí.