Úvodní stránka » Základní škola » Aktuality ZŠ » BESEDA SE SPISOVATELEM, PASOVÁNÍ PRVŇÁČKŮ NA ČTENÁŘE

BESEDA SE SPISOVATELEM, PASOVÁNÍ PRVŇÁČKŮ NA ČTENÁŘE

V úterý 12. června pozvala paní knihovnice Mikesková naše školáky do místní knihovny na besedu se spisovatelem Michalem Čagánkem. Pan Čagánek pochází z Nezdenic, ale v současné době žije a pracuje v Praze. Vzhledem k tomu, že v těchto dnech pobývá u rodičů v Nezdenicích, byl ochotný přijet do Korytné na besedu se školáky. Celou akci měl moc pěkně připravenou. Dětem předčítal ze svých knih, zazpíval také několik známých pohádkových písniček. Mimo jiné nám prozradil, že si své knihy sám také vydává. Děti také zajímalo, jak dlouho trvá napsat knížku nebo jak se vybírají ilustrace do knih. Pan spisovatel na všechny otázky školáků trpělivě odpovídal. V samém závěru besedy došlo i na „Pasování prvňáčků na čtenáře“. Třináct nejmenších školáčků z prvního ročníku přečetlo všem přítomným v knihovně krátkou pohádku – Proč se kočky myjí až po jídle. Poté mohly být panem spisovatelem Michalem Čagánkem slavnostně pasováni na čtenáře. Paní knihovnice Mikesková jim věnovala pohádkovou knížku a děti také dostaly čtenářskou průkazku do knihovny v Korytné. Beseda se vydařila, těšíme se na další akci v místní knihovně. Poděkování patří hlavně paní Mikeskové, která pro nás všechny tak pěknou akci připravila.