Úvodní stránka » Základní škola » Aktuality ZŠ » BESEDA NA TÉMA ŠIKANA A KYBERŠIKANA

BESEDA NA TÉMA ŠIKANA A KYBERŠIKANA

Ve středu 13. října přijal pozvání a uskutečnil besedu pan Pavel Pakosta. Přednáška byla určená žákům 4. a 5. ročníku. Tématem byla šikana a kyberšikana. Na tato citlivá témata s žáky naší školy samy často hovoříme, ale platí jedno známé pořekadlo – „Opakování matka moudrosti“. Starší školáci se už běžně pohybují v internetovém prostředí, proto považujeme téma kyberšikany za velmi důležité. Mnohé z řečeného školáci už slyšeli, viděli nebo se stali přímými účastníky. Naším cílem nebylo žáky strašit tím, co nemilé je může ve virtuálním světě potkat, ale upozornit je na nebezpečí, které internet skrývá. S nadsázkou by se dalo říci, že internet je dobrý sluha, ale špatný pán. A to je třeba, aby měly všechny děti na paměti.