Úvodní stránka » Základní škola » Aktuality ZŠ » Exkurze – FRUJO Tvrdonice

Exkurze – FRUJO Tvrdonice

Dnešní exkurze začala asi hodinovou cestou na jižní Moravu. Nedaleko Břeclavi se nachází firma, která vyrábí ovocné komponenty do spousty potravin, které máme každý den na talíři. My jsme se tam vypravili, abychom se podívali a taky trochu ochutnali. Po příjezdu nás slečna Flasarová, vedoucí vývojového oddělení, seznámila s produkty firmy a jejich využitím. Poté se děti rozdělily do čtyř skupin a postupně na všech stanovištích ochutnávali vyrobené dobroty. Na prvním stanovišti jsme vyzkoušeli ledové tříště různých příchutí, druhé zastavení patřilo ochutnávce tvarohovo-smetanového krému se zvolenou a vlastnoručně namíchanou příchutí, třetí zastávka patřila zmrzlině. Školáci měli možnost sami si natočit šmoulovou a princeznovskou zmrzlinu a ozdobit ji sladkým sypáním. No a poslední stanoviště patřilo marmeládám a lísko-oříškové pomazánce. Tam si děti mohly linecké nebo perník natřít dle chuti. Dokonce jsme zkoušeli naše čichové buňky. Podle vůně jsme rozlišovali jednotlivé příchutě. V závěru nás všechny přišel pozdravit maskot firmy, který si s dětmi nejen zazpíval, ale i zatančil. Tato malá exkurze se opravdu vydařila. Všichni si z FRUJA odvezli kromě zážitků i několik suvenýrů.